Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   JasonHunt   Szczepionka na koronawirusa
0

Szczepionka na koronawirusa

W zeszłym tygodniu w Singapurze odbyła się pierwsza międzynarodowa konferencja na temat zdrowia publicznego. Tematem koronawirusa „Przełożenie badań zdrowia publicznego w praktyce”. Temat koronawirusa bliski sercu projektu Vaccine Confidence, ponieważ staramy się lepiej zrozumieć poglądy i obawy opinii publicznej, aby informować o programach i polityce szczepień. Wysłuchanie opinii publicznej tego, co koronawirusa dla nich ważne, koronawirusa centralnym elementem procesu translacji - i kluczem do wprowadzenia „społeczeństwa” w zdrowie publiczne i badań praktycznych.

Jednym z problemów - lub wyzwań - koronawirusa wyczucie czasu. Podczas sesji otwierającej Konferencję prelegenci przedstawili szereg przykładów pokazujących, ile czasu zajęło przełożenie dowodów naukowych na politykę i praktykę, czego kluczowym przykładem koronawirusa opóźnienie między odkryciem, że palenie powoduje raka, a faktycznym rozwojem i następnie wdrażanie zasad i praktyk mających na celu ograniczenie palenia.

Rzeczywistość koronawirusa taka, że między badaniami a praktyką koronawirusa czynnik ludzki: polityka, normy społeczne, zwyczaje, przekonania i motywy biznesowe, by wymienić tylko kilka. W przypadku szczepionek dobrze wiemy, że dowody naukowe na to, że szczepionka może zapobiec chorobie lub przynajmniej zmniejszyć liczbę zachorowań lub zgonów z powodu chorób, którym można zapobiec, same w sobie nie przekładają się na powszechną akceptację szczepionek. Polityka, przekonania filozoficzne i religijne, obawy o ryzyko szczepionka na koronawirusa związane z korzyściami, oprócz kwestii zaopatrzenia i dostępu, to jedne z wielu wyzwań związanych z realizacją wymaganego poziomu wyszczepialności, aby uzyskać odporność zbiorową.

Jeden przejmujący komentarz wygłoszony przez mówcę otwierającego konferencję, profesora Chia Kee Seng, dziekana Saw Swee Hock School of Public Health na National University of Singapore [ww.sph.nus.edu.sg], był szczególnie przekonujący. „Im większa złożoność”, zwrócił uwagę, „tym wolniejsze tłumaczenie”.

Różnorodność szczepionek - nowych i starych, a także harmonogramów szczepień, to tylko część złożoności. Przy przełożeniu badań zdrowia publicznego na praktykę należy uwzględnić wiele realiów ekonomicznych, nacisków politycznych oraz osobistych przekonań i opinii. To wymaga czasu, ale koronawirusa warte każdej minuty, aby upublicznić część procesu.

Ten wpis czytano 14 razy.
Odsłon: 3642
JasonHunt
o mnie i nie tylko o mnie
<< Październik 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »